Brama

Bramy przemysłowe segmentowe

Materiały

Pancerz bramy wykonany z segmentów stalowych o grubości 40mm, ocynkowanych i lakierowanych dwustronnie, wypełnionych pianką poliuretanową o współczynniku przenikania ciepła Uk=0,58 W/m2K . Specjalne wewnętrzne wzmocnienia w miejscu mocowania zawiasów gwarantują odpowiednią sztywność całego pancerza w dużym zakresie szerokości otworów bramowych. Dla bram stosowanych w skrajnych granicach szerokości stosuje się dodatkowe wzmocnienia zewnętrzne. Pomiędzy wszystkimi segmentami jak i na całym obwodzie pancerza zastosowano uszczelki gwarantujące odpowiednią izolację termiczną. Układ napędowy składa się przede wszystkim z długich profili stalowych które na etapie wytwarzania poddawane są cynkowaniu ogniowemu celem zabezpieczenia przed korozją. Rolki toczne zastosowane w układzie jezdnym charakteryzują się cichą pracą oraz długoletnią bezawaryjną pracą.

Wygląd Zewnętrzny

W przypadku bram przemysłowych segmenty bramy posiadają charakterystyczny wzór w postaci przetłoczeń poziomych oraz zewnętrzną fakturę materiału określaną jako stucco (skórka pomarańczy). Panele polakierowane lakierem poliestrowym w najbardziej typowych kolorach RAL9002, 9016, 8014, 9006, 5010 dla wszystkich pozostałych 205 kolorów z palety RAL dostępne są z powłoką lakierów akrylowych. Na życzenie każdego klienta w pancerzu bramy mogą zostać umieszczone termookna w postaci kilku niezależnych okienek lub w postaci całego przeszkolonego aluminiowego segmentu. Dodatkowo w bramie można umieścić drzwi przejściowe ułatwiające przemieszczanie się pieszych oraz kratki wentylacyjne

Zabezpieczenia

Przy projektowaniu bram pomyślano przede wszystkim o bezpieczeństwie użytkowników, co osiągnięto poprzez zastosowanie takich elementów jak: czujnik w dolnej listwie pancerza, fotokomórki w świetle przejazdu, pętla indukcyjna, wszelkiego rodzaju czujniki krańcowe a także bezpieczny kształt krawędzi segmentów które podczas przemieszczania się zabezpieczają przed przygnieceniem palców. Bramy przewidziane są na wiele lat eksploatacji co wymusiło na naszych konstruktorach zastosowanie zabezpieczeń przed zerwaniem się lin nośnych lub pęknięciem sprężyn skrętnych równoważących ciężar bramy. Napędy elektryczne stosowane do obsługi bram przemysłowych posiadają zabezpieczenia przeciążeniowe które sprawdzają się podczas długotrwałego pojawienia się przeszkody w przestrzeni roboczej pancerza bramy, wyłączając napęd i zabezpieczając go przed całkowitym zniszczeniem.

Montaż

Ilość dostępnych wariantów zabudowy bram, pozwala nam na instalowanie naszych produktów niemal we wszystkich obiektach zarówno w nowo budowanych jaki i w tych które należy dostosować do dzisiejszych standardów. Dodatkowo poszczególne warianty zabudowy pozwalają na optymalne wykorzystanie całości powierzchni dostępnej w zamykanym pomieszczeniu


Brama

Bramy przemysłowe rolowane

Bramy rolowane są doskonałą propozycją dla wszystkich którzy cenią komfort i wygodę użytkowania. Bramy te można montować wszędzie tam gdzie jest mała ilość miejsca zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeniach, która ogranicza możliwość zastosowania pozostałych systemów bramowych.

Materiał i Wygląd Zewnętrzny

Profile heroal wyróżniają się bardzo wysoką odpornością na wpływy warunków atmosferycznych oraz warunków środowiskowych które mogą się pojawić w przypadku zastosowania w szczególnych warunkach pracy (wysoka wilgotność powietrza, substancje agresywne reagujące ze stalą tworzące ogniska korozyjne itp.). Są one dwukrotnie pokrywane specjalną, wypalaną w piecu, farbą na bazie żywic chemoutwardzalnych, zgodnie z nową, opatentowaną metodą. Proponujemy Państwu szeroką paletę kolorów heroal. Aby doświetlić ciemne pomieszczenie w bramach można jeszcze zastosować profile przeszklone. Bramy montowane głównie wewnątrz pomieszczenia bez dodatkowych kaset zabezpieczających.

Wyposażenie i Zabezpieczenia

Standardowe wyposażenie bramy obejmuje napęd elektryczny (380V) oraz moduł sterujący posiadających wiele wariantów rozbudowy. Na życzenie Inwestora bramę możemy wyposażyć dodatkowo w: zdalne sterowanie, układ fotokomórek, wyłącznik pneumatyczny, optyczną listwę końcową, sygnalizację optyczną, napęd elektryczny z możliwością awaryjnego otwierania za pomocą korby, wyłącznik na klucz, zamek szyfrowy, czytnik kart magnetycznych.

Bezpieczeństwo podczas użytkowania gwarantują: system fotokomórek oraz optyczna listwa końcowa