Informacje

Napęd do bram garażowych SOMFY przekonuje swoją długotrwałością, maksymalnym bezpieczeństwem, najwyższej klasy komfortem obsługi i pracy. Jakże często denerwowała nas taka sytuacja: wyjeżdżamy z garażu, spieszy się nam, ale musimy niestety znowu zatrzymać się i wysiąść, by ręcznie zamknąć bramę; lub, wróciwszy do domu, musimy wysiąść i najpierw otworzyć bramę garażową. Przy tym może jeszcze padać. Odzież moknie, ręce brudzą się. Trzeba by mieć służącego lub... elektryczny napęd SOMFY do bram garażowych.

Wolna droga

Elektryczne napędy SOMFY do bram garażowych łatwo sobie radzą z ich uciążliwym otwieraniem i zamykaniem. Wracamy do domu, brama otwiera się automatycznie, wjeżdżamy do garażu, nie mokniemy gdy pada. Aby po powrocie do domu w nocy nie przyszło nam przebywać w ciemnym garażu, napęd jest wyposażony w lampę. Napędem bram garażowych SOMFY można sterować z zewnątrz za pomocą przełącznika kluczowego lub klawiatury kodowej przez wprowadzenie kombinacji cyfr. Z samochodu, bramę wygodnie otwiera się lub zamyka zdalnie za pomocą zabezpieczonego przed zeskanowaniem sygnału radiowego. W ten sposób mamy pewność, że do naszego garażu nie dostanie się osoba nieupoważniona. Z wewnątrz garażu bramę można otworzyć za pomocą zwykłego przycisku.

Perfekcyjne dostosowanie

Warunki atmosferyczne decydują o tym, że brama raz otwiera się lżej, a raz ciężej. Technika napędu SOMFY zawsze dostosowuje się do odpowiednich warunków, poruszając bramę dokładnie z właśnie wymaganą siłą. Automatyczny naciąg łańcucha zapewnia zawsze równą, spokojną pracę mechanizmu i ciche zamykanie bramy. Nieważny jest typ bramy, jaką chcemy napędzać. Napędy SOMFY w równym stopniu nadają się do bram uchylnych, segmentowych, segmentowych bocznych co i do skrzydłowych.

Wysoki stopień bezpieczeństwa

Bywają sytuacje, w których aby uniknąć szkód lepiej jest, by brama garażowa nie dała się poruszyć. Dotyczy to oczywiście sytuacji, kiedy dostęp chcą uzyskać osoby niepowołane. Dlatego bramy garażowe z napędem SOMFY nie dają się łatwo wyważyć lub na siłę uchylić. Jednakże również przy prawidłowym otwieraniu albo zamykaniu bramy wymagane jest bezpieczeństwo. Przecież, przed otwieraną przez nas od wewnątrz bramą garażową może akurat stać pojazd lub osoba. Albo: przy zamykaniu bramy ktoś lub coś stoi na drodze i grozi jego zgniecenie. Napęd bram garażowych SOMFY zatrzymuje się natychmiast kiedy brama napotka opór lub przeszkodę, i uwalnia ją. Bezpieczeństwo można jeszcze dodatkowo zwiększyć stosując fotokomórkę.

Brak prądu?

Abyśmy przy ewentualnym zaniku zasilania nie pozostali przed zamkniętą bramą, napęd SOMFY posiada mechanizm odblokowania awaryjnego. Awaryjny mechanizm odblokowania od wewnątrz wchodzi w zakres dostawy. Aby na wszelki wypadek zapewnić obsługę ręczną od zewnątrz, można ponadto zainstalować awaryjny zamek odblokowujący. Przy odblokowywaniu awaryjnym następuje rozłączenie wózka jezdnego, łańcucha i napędu, przez co likwidowane jest działanie samohamujące napędu, i bramą można swobodnie poruszać.

Odczuwalny luksus

Każdy napęd SOMFY do bram garażowych jest dostarczany łącznie ze wszystkimi niezbędnymi elementami montażowymi. W ten sposób niemal w każdym garażu możliwy jest szybki i bezproblemowy, przy tym zdumiewająco łatwy montaż. Ponadto, SOMFY udziela dwuletniej gwarancji (dotyczy uczestników programu SOMFY EXPERT). Pozwól sobie na ten mały luksus, znacząco podwyższający komfort i bezpieczeństwo. Szybko do niego przywykniesz.

Zalety napędów SOMFY